Історична довідка

 

Після селянської реформи 1861 р. дяк у себе вдома організував школу, яка була дуже примітивною. Першою освіченою людиною в селищі був Юхим Бабій, за що й одержав прізвисько «Писарець». В    90-х роках ХІХ ст. була збудована церковно-приходська школа за рахунок орендованої плати від діяльності корчми. Учитель жив при школі, навчав 30 учнів, а згодом 60.     У 1908 р. земство запропонувало сільській громаді збудувати школу, за прикладом с. Баштечки, але громада відмовилась, маючи гіркий досвід розкрадання народних коштів на будівництві церкви.

З утвердження радянської влади, у 1922 р. конфіскована попівська хата була обладнана під школу. Це приміщення знаходилось на місці сучасної добудови спортзалу. Першою вчителькою радянської доби стала Фросина Йосипівна Ратушна. Школу колгоспної молоді на той час очолював Юхим Степанович Березюк. Була вона початковою, чотирирічною. В 1935 р. реорганізована в семирічну. Одразу ж після звільнення від гітлерівських окупантів розпочалося навчання дітей. По війні першою вчителькою працювала Ганна Іванівна Ніколаєнко. А на директорську посаду повернувся фронтовик, колишній керівник, В.Є. Федоренко, який був на ній до 1954 р. В школі тоді навчалося 300 учнів та їх навчало 20 педагогів. Приміщення були тісними, невеликими і розкиданими по всьому селищі. В 1957 р. з приєднання с. Городище до м. Жашкова навчальний заклад одержав назву Жашківська семирічна школа. У 1958 р. в школі була введена восьмирічна освіта.

В 1964 р. силами тодішнього колгоспу ім. Леніна було споруджене сучасне двоповерхове приміщення. Активну допомогу в будівництві школи, а потім добудові брали керівники господарства І.І. Стогній, П.Л. Горбівський та керівники району. На той час тут діяла найкраща Ленінська кімната в районі. Навчальний заклад був підвищений у статусі і називався Жашківська восьмирічна школа № 4. Довгий час, з 1964 по 1978 роки директором працював Бергер Михайло Йосипович. То був вмілий керівник. А завучами при ньому почергово були Вусик М.І. та Білик В. М.

В кінці 80-х років з ініціативи директора школи Білик Вікторії Ульянівни розпочалася добудова приміщення. Праве крило досить швидко завершили будувати і нині тут діє їдальня, кабінети інформатики та мистецтва. А ось ліве крило добудували в 2007 р. В 2012 р. при підтримці місцевої влади та благодійників остаточно завершено будівельні роботи. Школа отримала цілий спортивний комплекс. Тут розміщений сучасний спортзал, тренажерний зал, центральний вхід до школи, внутрішні туалети, роздягалки та душові.

В 1991 р. школа реорганізована в середню. Щороку з її стін випускається близько 15 учнів з атестатами про повну загальну середню освіту, та 15-20 учнів з свідоцтвами про неповну загальну середню освіту. Нині в школі навчається менше 200 дітей, яких навчає 25 вчителів. Тут діє комп’ютерний клас, підключений до Інтернету. Здійснено газифікацію котельні, що нормалізувало тепловий режим. Школа співробітничає з МНВК, що дає можливість випускникам набути професій водія, швеї-мотористки, оператора комп’ютерного набору.

Свого часу школу закінчили і стали відомими людьми: генералами армії Федір Сергійович Мартинюк та Василь Олександрович Малюх; механізатор-новатор сільськогосподарського виробництва Микола Васильович Білик, який удостоєний багатьох державних нагород.

            З молодшого покоління слід виділити В.М.Вусика, О.М.Сторожука,                         М.М.Фурманенка та ряд інших, які надавали і надають активну допомогу школі в ці нелегкі часи.